Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ringkonna esinaine kutsus üles enam hoolima ja sallima Ringkonna esinaine kutsus üles 5. detsembri õhtu veetsid u 70 Tallinna ringkonna naiskodukaitsjat sedakorda Lasnamäel, Lindakivi keskuses. Miks just seal? Aga sellepärast, et toimus ringkonna 92. aastapäeva tähistamine. Foto: Elisa Jakson Tähtpäevad ← Eelmine Riiklik evakuatsiooniplaan ja kuidas naiskodukaitsja saab sellesse panustada Järgmine → Võiduujumine külmas vees Ringkonna esinaine kutsus üles enam hoolima ja sallima

Ringkonna esinaine kutsus üles enam hoolima ja sallima

Tiina Kallasmaa 10. dets. 2019

5. detsembri õhtu veetsid u 70 Tallinna ringkonna naiskodukaitsjat sedakorda Lasnamäel, Lindakivi keskuses. Miks just seal? Aga sellepärast, et toimus ringkonna 92. aastapäeva tähistamine.

Ringkonna esinaine kutsus üles enam hoolima ja sallima
Ringkonna esinaine Anneli Looken. Foto: Elisa Jakson
Suure saali esireas olid kohad reserveeritud 11-le uuele liikmele, kes andsid laval pidulikult vandetõotuse ning said kätte vastavad tunnistused. Päevakohase kõne pidas ringkonna esinaine Anneli Looken, kelle peamine sõnum oli - enam hoolivust ja sallivust üksteise suhtes. Seda nii igapäevases suhtluses, kus terav kriitika kipub kergemini välja öeldud saama kui tunnustav lause või tasakaalukas tagasiside. Ja veelgi enam muudes tegevustes, kus tundub, et kergem on maha teha ja laita, kui ise käed külge panna ja asju paremuse poole suunata.
Et positiivse tähelepanuga saavutab enam kui negatiivsega, sai järgnevalt jaotatud hulk tänukirju ja meeneid aktiivsetele liikmetele. Panustajaid on kindlasti rohkem kui aastapäeval üles loetleti. Sel aastal jagati välja ka neli aasta parima auhinda. Nimetused ise on ehk veidi naljakad, aga sisu on väga tõsine. Need inimesed on panustanud jäägitult ringkonna tegevusse kas siis mõnel erialal või juhtimistasandil.
 
Aasta Aatomik - Sirje Sarapu (aktiivse tegutsemise eest ringkonnas)
Aasta Pintsel - Tuuli Türk (ilusate ja teravmeelsete joonistuste eest)
Aasta Antenn - Heidi Tormet (aktiivse tegutsemise eest side- ja staabigrupi lainel)
Aasta Püss - Marit Viiding (Naiskodukaitse eduka esindamise eest laskevõistlustel)
Ringkonna esinaine kutsus üles enam hoolima ja sallima
Tallinna ringkonna aasta naiskodukaitsja Maris Soonsein. Foto: Elisa Jakson
Järgmisena kuulutati välja Tallinna ringkonna nominent üleriigilise aasta naiskodukaitsja tiitlile - Maris Soonsein. Tema kohta on täheldatud järgmist: "Mina tunnen teda juba sellest ajast kui maapeal veel dinosaurused käisid ning ta oli juba liitunud NKK-ga. Esimese asjana meenub mulle ajalooliselt tema panus juba noorliikmena NKK algusaegadel Tartus, kuidas ta on heietanud imelisest vormist mida tollel ajal kanti, baretiga ja puha, ning millist uhkust ta tundis olles sellise organisatsiooni liige ja ise alles alaealine.
 
Tema kõige tugevus on, et ta on ülimalt toetav ümberkaudsete suhtes. Koos võtsime üle spordigrupi tegevuse ning koos juhtisime seda kaks aastat. Leidsime, et Koormusmatk kulturistidele ja Üleriigiline laskevõistlus Olümpiasportlastele, ei ole teps mitte see, mis erutaks ka tugitoolisportlast oma mugavustsoonist välja voolama ning enda keret natikegi liigutama. Otsus tehtud, panime käima sellised kõigile jõukohased üritused nagu Xena reid, Jane Bondi laskevõistlus ja Mary Poppinsi pisiperega koos orienteerumine. Mõned neist üritustest tähistavad juba oma mitmendat-mitmendat aastat, nii et tema panus spordi elavdamisele elab juba täitsa oma elu.
 

Hulk ohutushoiu majasid, mis vabariigi peal tiirlevad, on tema ajulapsed ning tundide viisi kestva peenikese näputöö tulemus. Lisaks on ta osalenud imelisel Käsilaste-teemalisel üleriigilisel toitlustusvõistlusel peakorraldaja vasaku käena, toetanud evakuatsiooni-värgi väljatöötamist, kutsunud inimesi lugematul korral varahommikuti lipuheiskamisele ning teinud alati kohusetundlikult piimaringi, et kõik saaks aovalges ikka Pika Hermanni torni alla kaunisse rivisse.


Ta on imeline mentorikandidaat, kuigi ta ise seda tunnistada ei taha, arvab pigem, et selline asi peaks tekkima loomulikult, mis ongi tõsi, oma muheda, toetava, abistava, rahuliku, kaasatõmbaja olekuga õnnestub tal alati endale satelliite külge tõmmata, kes siis rõõmsate nägudega NKK heaks mõnuga panustavad, sest seltskond on lihtsalt nii muhe.


Temaga on alati kõiki ülesandeid lõbus täita, kes siis ei mäletaks ukulele ülesasteid või mõnda mõnusat mängu või ülesannet mille ta on käigupealt välja mõtelnud, et üritust ja õhustiku õdusamaks muuta. Kuigi ma ise olen viimasel ajal jäänud NKK-st vähe kaugeks, siis usun, et kui tema kutsuks, siis mina alati tuleks taas ning ma olen täiesti kindel, et selliseid liikmeid on meie hulgas veel mitu-mitu."

Järgnevalt anti üle Naiskodukaitse kõrgemad autasud - Liiliaristid. Et iga tunnustuse taga on tegelikult teised organisatsioonikaaslased, siis luges esinaine ette teiste naiskodukaitsjate sõnad tunnustuse saajate kohta.
 
Liiliaristi V klass annetati Karin Murule. "Karin on Naiskodukaitse liige juba 2001 aastast ning ta on alati olnud meie suurepärane laskeinstruktor ja treener. Ta ootab alati avalisüli uusi laskespordi sõpru, et neile jälle kannatlikult põhitõed selgeks teha. Tean mitmeid, kellele esmapilgul hirmuäratavad relvad on just tänu Karinile kenasti selgeks või isegi südamelähedaseks saanud. Karin on olnud juba seitse aastat üks vundamendikivi meie enda tradtsioonilise laskevõistluse Jane Bond korraldamisel ja läbiviimisel. Karini südamlikkus, lahkus ja kannatlikkus olgu eeskujuks meile kõigile."
 
Liiliaristi V klass annetati ka Anneli Lookenile. Tema kohta on kaaslased kirjutanud: "Anneli on alates liitumise hetkest olnud meeletult aktiivne liige. Temast on kujunenud aastate jooksul välja mentor ja suunanäitaja paljudele liikmetele. Anneli on aktiivne ja pühendunud naiskodukaitsja, kes lisaks füüsilistele vabatahtlikele töötundidele panustab ka lugematul arvul administratiivtöötunde, sageli oma uneajast ja viimasel ajal ka pisikese beebi kõrvalt. Anneli panus organisatsiooni arengusse ja tegevusse on muljetavaldav."
 
Liiliaristi IV klass annetati Elisa Jaksonile. "Juba esimestel kohtumistel tekkis ettekujutlus, et tema kohta kehtivad kõik lääged iseloomustused nagu lahke, abivalmis, viisakas jms. Kui sain teda rohkem tundma, sain aru, et ta ongi selline - ta hoolibki päriselt oma lähedastest, ning talle ei meeldi mõttetud vaidlused. Kuid Elisas on ka tugev külg - oma sõprade ja pere ning veendumuste eest seisab ta vankumatult. Tasub ka mainida, et tema veendumused on pikalt läbi kaalutud ning vaadeldud eri külgedest, otsuseid ta uisapäisa ei tee. Mulle meeldib tema huumorimeel, see on kohati omamoodi või teravmeelne, kuid alati heatahtlik. Ta oskab ka enda üle nalja heita. Elisa suudab oma elujanuga sütitada ka teisi tema ümber. Elisa hingab samas rütmis, mis naiskodukaitse. Ta ei väsi üllatamast, et osadel inimestel on päevas rohkem tunde kui 24. Elisa on panustanud Naiskodukaitse töösse lõpmata hulk tunde."
 
Lisaks õnnitleti 2019. aastal emaks saanud liikmeid (5 naiskodukaitsjat) ning edasi võttis ringkond vastu õnnitlusi külalistelt (Tallinna malev, Nõmme malevkond, Rapla ringkond, kodutütred).

Õhtu ametlik osa lõppes ühispildiga. Lindakivi keskuse kohvikus pakutud suupistete ja kohvilaua taga jätkus osalejatel vabas õhkkonnas juttu kauemaks ning vahvate esinejatena astusid seekord üles Kodutütarde Tallinna ringkonna Öökulli rühma tüdrukud.

Ringkonna esinaine kutsus üles enam hoolima ja sallima
Tallinna ringkond. Foto: Elisa Jakson

FastLion CMS

Ringkonna esinaine kutsus üles

Ringkonna esinaine kutsus üles

Ringkonna esinaine Anneli Looken Foto: Elisa Jakson Suure saali esireas olid kohad reserveeritud 11-le uuele liikmele, kes andsid laval pidulikult vandetõotuse ning said kätte vastavad tunnistused 5. detsembri õhtu veetsid u 70 Tallinna ringkonna naiskodukaitsjat sedakorda Lasnamäel, Lindakivi keskuses. Miks just seal? Aga sellepärast, et toimus ringkonna 92. aastapäeva tähistamine.

Ringkonna esinaine kutsus üles enam hoolima ja sallima

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse