Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Riiklik evakuatsiooniplaan ja kuidas naiskodukaitsja saab sellesse panustada Riiklik evakuatsiooniplaan ja kuidas Laupäeval, 16. novembril toimus Tallinna ringkonna evakuatsioonirühma õppepäev, et tutvustada riiklikku evakuatsiooniplaani ja Naiskodukaitse rolli selles evakuatsioonirühmana. Avasõnad ütles Tallinna ringkonna esinaine Anneli Looken. Ülevaate riiklikust evakuatsiooniplaanist andis Naiskodukaitse arendusspetsialist Sälli Hinrikus, kommenteeris Tallinna maleva pealiku kt Andres Välli. Suur tänu korraldajatele! Evakuatsioon ← Eelmine Naiskodukaitsjad võistlesid Männikul parima laskuri tiitlile Järgmine → Ringkonna esinaine kutsus üles enam hoolima ja sallima Riiklik evakuatsiooniplaan ja kuidas naiskodukaitsja saab sellesse panustada

Riiklik evakuatsiooniplaan ja kuidas naiskodukaitsja saab sellesse panustada

Anu Nuut, akadeemiline jaoskond 4. dets. 2019

Laupäeval, 16. novembril toimus Tallinna ringkonna evakuatsioonirühma õppepäev, et tutvustada riiklikku evakuatsiooniplaani ja Naiskodukaitse rolli selles evakuatsioonirühmana. Avasõnad ütles Tallinna ringkonna esinaine Anneli Looken. Ülevaate riiklikust evakuatsiooniplaanist andis Naiskodukaitse arendusspetsialist Sälli Hinrikus, kommenteeris Tallinna maleva pealiku kt Andres Välli.

Riiklik evakuatsiooniplaan ja kuidas naiskodukaitsja saab sellesse panustada
Tallinna ringkonna evakuatsioonipunkt SIIL2018 õppuse raames

Evakuatsioon on seotud inimeste ajutise ümberpaigutamisega ohustatud alalt ohutusse asukohta, et kaitsta nende elu ja tervist. Eestis on erinevad asutused andnud oma sisendid riiklikku evakuatsiooniplaani eelnõusse, mis oma olemuselt on hea tahte kokkulepe. Seda eesmärgiga panustada vajadusel ulatusliku evakuatsiooni läbiviimisesse. Ka Kaitseliit on eelnimetatud plaanis võtnud enda kanda sobivad tegevused, üheks neist evakuatsioonikoha töö tagamine Kaitseliidu evakuatsioonirühmade toel.


Evakuatsioonirühmad on peaasjalikult täidetud Naiskodukaitse liikmetega, mistõttu annab see naistele suurepärase võimaluse panustada elanikkonnakaitse tegevustesse ning vajadusel teha koostööd erinevate asutustega.

Naiskodukaitse Tallinna üksuse juht Laidi Ränisoo andis õppusel ülevaate evakuatsioonipunkti ettevalmistusest, struktuurist ja struktuuriüksuste ees seisvatest ülesannetest ning juhendas rühmatööd, kus iga rühm sai läbi mängida kriisi olukorras evakuatsioonipunkti vastavate struktuuride tegevuse ettevalmistuse. See oli tõesti väga huvitav, sest tundus, et teoreetiliselt on asi selge, kui aga hakkasime üksuste kaupa praktiliselt meeskondi komplekteerima ja ülesandeid kirja panema muutus olulord keerulisemaks. Tegelikult oli see väga vajalik ja selle tulemusena tekkis ettekujutus terviklahendusest ja üldse on väga tore, et NKK õppused rakendavad aktiivõppe meetodeid, mis toob esile just selle tegeliku arusaamise teoreetilisest käsitlusest.


Õppus oli väga huvitav, andis ülevaate riiklikust evakuatsiooniplaanist, ülesannetest evakuatsioonirühmas ning Naiskodukaitse rollist elanikonnakaitse valdkonnas. Iga osaleja sai kaasa ka Evakuatsioonipunkti ruumide paigutuse planeeringu näidise. Suur tänu korraldajatele!

FastLion CMS

Riiklik evakuatsiooniplaan ja kuidas

Riiklik evakuatsiooniplaan ja kuidas

Tallinna ringkonna evakuatsioonipunkt SIIL2018 õppuse raames Evakuatsioon on seotud inimeste ajutise ümberpaigutamisega ohustatud alalt ohutusse asukohta, et kaitsta nende elu ja tervist Eestis on erinevad asutused andnud oma sisendid riiklikku evakuatsiooniplaani eelnõusse, mis oma olemuselt on hea tahte kokkulepe Laupäeval, 16. novembril toimus Tallinna ringkonna evakuatsioonirühma õppepäev, et tutvustada riiklikku evakuatsiooniplaani ja Naiskodukaitse rolli selles evakuatsioonirühmana. Avasõnad ütles Tallinna ringkonna esinaine Anneli Looken. Ülevaate riiklikust evakuatsiooniplaanist andis Naiskodukaitse arendusspetsialist Sälli Hinrikus, kommenteeris Tallinna maleva pealiku kt Andres Välli.

Riiklik evakuatsiooniplaan ja kuidas naiskodukaitsja saab sellesse panustada

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse