Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Rekordid sünnivad tahtest Rekordid sünnivad tahtest Naiskodukaitse Valga ringkonna esinaise Olesja sõnul on seekordne osalejate arv rekordiline. Mis naisi 24. -25. mail Sõdurioskuste õppele meelitas, ei oska ta öelda, kuid ehk on selleks siiski tahte ja valikute küsimus. :D ← Eelmine Perepäev Otepääl Järgmine → Lõuna-Eesti Grillfest 2013 Rekordid sünnivad tahtest

Rekordid sünnivad tahtest

Sigrit Säinas

Naiskodukaitse Valga ringkonna esinaise Olesja sõnul on seekordne osalejate arv rekordiline. Mis naisi 24.-25.mail Sõdurioskuste õppele meelitas, ei oska ta öelda, kuid ehk on selleks siiski tahte ja valikute küsimus.

Rekordid sünnivad tahtest
AK-4 õpe

Eeldame, et enamik inimesi on viibinud nii mõnedki päevad kodust eemal. Olgu selleks siis reis, külaskäik või matk  ning teab, mida  kaasa võtta. Nähes aga milline on sõdurikott ning selles mahutatav varustus ja kuidas seda optimaalselt pakkida, tekkis ikka tõsine olal-laa tunne. Kas tõesti on kõiki neid asju vaja?

Mis kotti ei mahu võetakse kätte.  Nagu näiteks relv. Meie helladele ja väikestele kätele langes AK-4 õline raskus. Ei saa salata, et minule relvad meeldivad, kuid mida pidin tundma need naised, kellel ainuüksi relva nägemine külmavärinaid tekitas. Pääsu polnud kellelgi, relv tuli võtta lahti ja siis jälle õigesti tagasi kokku panna, et sellest hiljem ikka lasta ka saaks.

Rekordid sünnivad tahtest
Sidet loomas
Rekordid sünnivad tahtest
varjualune

Traat-ja raadioside vahendite ja kõneprotseduuride juures pikalt teoreetilist kuulamist polnud, peagi oli igal laual raadiojaam, mis tuli töökorda seada, luua side ja edastada teade. Ei ole selle sidemehe töö ikka nii lihtne midagi, traadi otsad peavad olema õieti „ehitatud“ ja paigaldatud, muidu ei saagi teise telefoniga ühendust.

Mitte ainult teoreetilised, vaid ka praktilised tegevused on vajalikud, selleks viidi meid loodusesse, kus jagati meid jagudeks ning meil tuli ise telgi püstitamise ja maskeerimisega hakkama saada. Olles tegevuse lõpetanud,  järgnes sellele enda maskeerimine nii kamo, kui ka  loodusepoolt pakutavate  võimalustega.  Elevust tõi naistele praktilised harjutused liikumisviiside teemadel, kus  sai roomata kõrgelt ja madalalt ning hüüe „Söösta, katan!“ Õhtul oli lõkke vestlusel teemaks hügieen välitingimustes ning keskkonnakaitse.

Rekordid sünnivad tahtest
õpime roomama
Rekordid sünnivad tahtest
keeruline katelokk
Rekordid sünnivad tahtest
topograafia

Hommikuse une ja linnulaulu katkestas hüüatus „HÄIRE“, mille kohaselt pidi igaüks kiirelt telgist väljuma, jõudma oma positsioonile ning sellest teada andma. Häire lõppedes võisid käik oma poolelijäänud tegevusi edasi teha.

Uus päev tõi endaga kaasa tutvumise kateloki võimalustega, kuid põhiteemaks oli topograafia. Saime teada kaardi põhielemendid, kompassi kasutamise ning asimuudi määramise. Üheks olulisemaks punktiks oli koordinaatide paberile märkimine: meeles tuli pidada, et kõigepealt minnakse „uksest sisse" ja siis "trepist üles“! Topograafia on väga põnev, aga seda tuleb koguaeg praktiseerida ning meelde tuletada ning selleks, et teoreetiline tegevus ei ununeks, tuleb kõik praktiliselt läbi teha. Nii algas meie orienteerumine ja seiklused Valga lähiümbruses, mis tänu ilusale ilmale, kaardile ja telefonile nii mõnelegi eksleja õnnelikult lõpujoonele aitas.

Rekordid sünnivad tahtest
siit me tuleme

Oli huvitav ja hariv nädalavahetus. Täidetud said nii mõnedki lüngad ning asju  läbi tehes selgem arusaam. Meeldiv oli olla koos rõõmsameelsete ning tublide naistega. 

Tänusõnad toitlustajale, instruktoritele ning ilmataadile, kes meile ilusa suveilma kinkis.

 

Rekordid sünnivad tahtest
:D

FastLion CMS

Rekordid sünnivad tahtest

Rekordid sünnivad tahtest

AK-4 õpe Eeldame, et enamik inimesi on viibinud nii mõnedki päevad kodust eemal Olgu selleks siis reis, külaskäik või matk ning teab, mida kaasa võtta Naiskodukaitse Valga ringkonna esinaise Olesja sõnul on seekordne osalejate arv rekordiline. Mis naisi 24.-25.mail Sõdurioskuste õppele meelitas, ei oska ta öelda, kuid ehk on selleks siiski tahte ja valikute küsimus.

Rekordid sünnivad tahtest

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse