Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põrgupõhja radadel Põrgupõhja radadel On 4. septembri hommik, avan silmad ja. . . päike paistab! Juba see teadmine andis meeletu enargiapuhangu, et meie retke annab veel päästa, sest terve eelmise päeva ja öö oli vihma kallanud. Me peame mäletama oma lähiajalugu, oma lähiminevikku! ← Eelmine VIII Rahvusvaheline Valga militaarajaloo festival Järgmine → Katelde juures mõõtu võtmas Põrgupõhja radadel

Põrgupõhja radadel

Merle Soone, 9.aprillil 2016 6. sept. 2016

On 4. septembri hommik, avan silmad ja... päike paistab!
Juba see teadmine andis meeletu enargiapuhangu, et meie retke annab veel päästa, sest terve eelmise päeva ja öö oli vihma kallanud.

Põrgupõhja radadel
Foto Merle Soone

Plaan oli külastada Põrgupõhja metsavenna rada ja koos matkates läbida 10 kilomeetrit. Stardipaigas ootas meid meie teejuht Martin Andreller, kelle kohta on vaid kiidusõnu öelda - sellise pühendumusega mees, et õigeid sõnu ei leia.

Põrgupõhja radadel
Foto Merle Soone

Läksimegi siis koos uurima, mis neid mehi metsa ajas? Kuidas nad seal elasid ja mida tegid, mis neist lõpuks sai? ....  Kõikidele küsimustele saime vastused ja palju rohkemgi veel. Vastupanuks Nõukogude okupatsioonile loodi 1946. aasta suvel toonasel Läänemaal Vigala vallas Relvastatud Võitluse Liit, mis kujunes kõige tõsisemaks metsavendade organisatsiooniks.

 

Eesti metsavendluse ajaloos ilmselt ühe tuntuma metsavendade kogunemiskohta, Põrgupõhja punkrit käisimegi siis lähemalt uurimas. "Põrgupõhja oli selleks tuiksooneks, kus üritati ärgitada metsavendi ja eesti rahvast üle kogu maa osutama vastupanu võõrvõimule,” ütles ajaloolane ning punkri rekonstrueerimise eestvedaja Martin Andreller. 

Põrgupõhja radadel
Foto Merle Soone
Põrgupõhja radadel
Foto Merle Soone

Nüüd oli kõigil huvilistel võimalus oma silmaga näha, kui karm oli meeste elu metsas ja et mitte kõik metsavendade punkrid ei asunud maa all. Rada läbides, saime hea ülevaate eesti metsavendlusest.

Me peame mäletama oma lähiajalugu, oma lähiminevikku!

FastLion CMS

Põrgupõhja radadel

Põrgupõhja radadel

Foto Merle Soone Plaan oli külastada Põrgupõhja metsavenna rada ja koos matkates läbida 10 kilomeetrit Stardipaigas ootas meid meie teejuht Martin Andreller, kelle kohta on vaid kiidusõnu öelda - sellise pühendumusega mees, et õigeid sõnu ei leia On 4. septembri hommik, avan silmad ja... päike paistab!Juba see teadmine andis meeletu enargiapuhangu, et meie retke annab veel päästa, sest terve eelmise päeva ja öö oli vihma kallanud.

Põrgupõhja radadel

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse