Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Öös on asju 2022 Öös on asju 2022 Reede, 09. 09. 2022. Haapsalu raudteejaama perroonil on vaikne ja rahulik, soe päike teeb õhtu mõnusaks. Ootamatult hakkab hoone ümber kogunema inimesi- kes kookide- kringlitega, kes laudade ja kastidega. Kiirelt sätitakse kõik paika, sest kohe -kohe on algamas öine rännak “Öös on asju 2022”. Suur aitäh kõigile osalejatele ja korraldajatele meeleoluka õhtu eest! Järgmisel aastal kohtume jälle! ← Eelmine Väike kogukond hoiab kokku, seda oli tunda! Järgmine → Igal pool toimub midagi, aktiivne liige on alati ära! Öös on asju 2022

Öös on asju 2022

Maire Kruus 13. sept. 2022

Reede, 09.09.2022. Haapsalu raudteejaama perroonil on vaikne ja rahulik, soe päike teeb õhtu mõnusaks. Ootamatult hakkab hoone ümber kogunema inimesi- kes kookide- kringlitega, kes laudade ja kastidega. Kiirelt sätitakse kõik paika, sest kohe -kohe on algamas öine rännak “Öös on asju 2022”.

Öös on asju 2022
Kogunemine, nimed kirja, kringliamps ja ootus. Foto: Madis Mintel

Kõigepealt koguneb korraldustiim, et veel viimased küsimused vastused saaksid ja kogu üritusest ühene arusaam oleks. Ja juba on ka esimesed võistkonnad kohal- nimede kontroll, tutvumine ohutuslehega, seejärel pirukaamps ja soe mustikakissell. Kõik kohaletulnud 17 võistkonda teevad sarnase protseduuri läbi, peale mida  kõlabki käsklus ülesrivistamiseks. Veel enne starti saavad oma tänusõnad kätte kõik korraldajad, kes kohe kiirelt oma punktidesse laiali valguvad. 

 

Öös on asju 2022
Avarivistus. Foto: Madis Mintel
Öös on asju 2022
Start. Foto: Madis Mintel
Öös on asju 2022
Planeerimisfaas. Foto: Madis Mintel
Öös on asju 2022
Laskmine. Foto: Madis Mintel

Jäänud on veel mõned juhtnöörid võistlejatele, esimeste varustuselementide kontroll. Seejärel jagatakse tiimidele õhupallid. Kõlab hüüe “Start” ja läheb lahti õhupallipuhumise võistlus- kes selle katki puhub, saab maastikukaardi punktidega ja võib rajale asuda. See õnnestub kõigil küllaltki kiiresti- mõne minuti pärast on perroonil taas vaikus. 

 

Kuna võistkonnad saavad oma trassi ise valida, siis neid liigub igasse ilmakaarde, osad neist Paralepa randa- laskmispunkti. Seal tuleb õhupüssidest küünlavalgel konservikarbid kummuli lasta, mis on paras väljakutse, aga mitte võimatu. Edasi kulgeb tee mööda terviserada, kus ootab postkast viktoriiniküsimustega, mis tuleb finišis täidetuna ära anda. Ja seejärel, keset metsa, on Haapsalu ülemine tuletorn. Seal tuleb võistlejatel näidata granaadiviske oskusi ja võimekamatel teha kätekõverdusi. Ungru silla juures soovivad kohtunikud teada, kui hästi tunneb meeskond üksteist. "Ole valmis” punktis tuleb leida äppi kasutades vastused erinevatele küsimustele, siin mängib olulist rolli ka aeg. Millised tähtpäevad jäävad uue aasta ja jõululaupäeva vahele- seda kontrollivad kodutütred viadukti all. Peale seda on jäänud veel takistusrada ja esmaabi. Takistusrajale on üles ehitatud rehvi -ja laudsein, seejärel roomamine maskeerimisvõrgu all, erinevad takistused ja soo ületus- see punkt oli üleüldine lemmik. Esmaabipunktis vajas abi puu otsast alla kukkunud laps. Esimene ehmatus üleelatud, saadi ka sellega üldjuhul hakkama.

 

Öös on asju 2022
Granaadivise. Foto: Madis Mintel
Öös on asju 2022
"Ole valmis!" Foto: Madis Mintel
Öös on asju 2022
Laps vajab abi. Foto: Madis Mintel
Öös on asju 2022
Kuhu nüüd? Foto: Madis Mintel
Öös on asju 2022
Tähtpäevad. Foto: Madis Mintel
Öös on asju 2022
Takistusrada. Foto: Madis Mintel

Ja ongi ring jõudnud taas raudteejaama. Kõik rajaläbijad saavad ka sellekohase sertifikaadi ja suunduvad veidi väsinult ent rahulolevatena kodu poole.

 

Suur aitäh kõigile osalejatele ja korraldajatele meeleoluka õhtu eest! Järgmisel aastal kohtume jälle!

 

FastLion CMS

Öös on asju 2022

Öös on asju 2022

Kogunemine, nimed kirja, kringliamps ja ootus Foto: Madis Mintel Kõigepealt koguneb korraldustiim, et veel viimased küsimused vastused saaksid ja kogu üritusest ühene arusaam oleks Reede, 09.09.2022. Haapsalu raudteejaama perroonil on vaikne ja rahulik, soe päike teeb õhtu mõnusaks. Ootamatult hakkab hoone ümber kogunema inimesi- kes kookide- kringlitega, kes laudade ja kastidega. Kiirelt sätitakse kõik paika, sest kohe -kohe on algamas öine rännak “Öös on asju 2022”.

Öös on asju 2022

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse