Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ohutushoiu kursus Haapsalus Ohutushoiu kursus Haapsalus 11. -13. mail toimus Haapsalus juba teine Lääne ringkonna ohutushoiu kursus. Seekord oli osalejaid 12, instruktoreid oma ringkonnast 2 ja teistest ringkondadest 6. Ojaver ← Eelmine Pärnumaal taasloomisest 25 aastat Järgmine → Hiiumaa naiskodukaitsjate evakuatsiooniõppus Ohutushoiu kursus Haapsalus

Ohutushoiu kursus Haapsalus

Kati Ojaver, 10.juuni 2018

11.-13. mail toimus Haapsalus juba teine Lääne ringkonna ohutushoiu kursus. Seekord oli osalejaid 12, instruktoreid oma ringkonnast 2 ja teistest ringkondadest 6.

Ohutushoiu kursus Haapsalus
Tuleohutuse tunni praktilise osa viis läbi Janek Hiiemäe Haapsalu Päästeametist. Foto K.Ojaver
Ohutushoiu kursus Haapsalus
Külaline USA-st ette lugemas nimekirja varustusest, mida nad võtaksid kaasa kui läheksid rattamatkale Tallinnast Otepääle. Foto K.Ojaver

Et maleva staap oli juba kogu täiega SIIL-i käsutusse antud, pidime leppima KL lasketiiru ruumidega. Kui see välja arvata, et pidime 3 ilusat suvepäeva (väljas oli vahepeal üle 20 soojakraadi) akendeta ruumides viibima, siis muus osas kulges kõik mõnusalt ja plaanipäraselt. Nagu eelmiselgi aastal, nii ka seekord väisasid meie kursust väliskülalised USA-st. Kitsastele tingimustele vaatamata said 5 ameerika vaatlejat (4 meest ja 1 naine) pool laupäeva vaadata-kuulata pealt meie tunde. Kahes tunnis võtsid nad lausa meie tegevustest aktiivselt osa. Nimelt lühinäidendite koostamisest ja esitamisest tunnis „Teised võimalikud hädaolukorrad” ning praktilisest harjutamisest füüsilise enesekaitse tunnis. Sellest viimasest oli eriti huvitatud just nende ainus naissoo esindaja Jodi, kes ka ise on selle teemaga lähemalt tegelenud. Ja loomulikult ei saanud külalised jääda siis kõrvale, vaid lõid „täie auruga” tunnis kaasa.

Ohutushoiu kursus Haapsalus
Kerli ja Jodi füüsilise enesekaitse tunnis. Neid jälgib range pilguga instruktor Kerli Prants. Foto K.Ojaver

Kui kõik muud teemad ja tunnid kulgesid pigem rahulikult, siis erilist elevust tekitas seekord Sille Laksi poolt juhendatud tund „Enesekaitse infokeskkonnas”. Et see oli eelviimane tund pühapäeval, siis oli tegemist, et õigel ajal lõpetada. Ikka oli veel kellelgi miskit küsida, täpsustada või paluda ette näidata. Huvi oli lausa nii suur, et otsustasime teha ühe eraldi õppepäeva Ristil, kuhu Sille tuleb kogu oma ammendamatu teadmistepagasiga, et meid veel ja veel rohkem harida. See on teema, kus küll ei tee küllale liiga.

Aitäh kõigile usinatele õppuritele, kes kursusel aktiivselt osalesid ja vajalikke teadmisi omandasid. Nagu ikka, oli ka sellel kursusel palju nii unustatud vana kui ka veel teadvustamata uut. Samadel vanadel teemadel arutledes leiame ikka ja jälle midagi uut või tuletame meelde seda, mis eelmistel kordadel kahe kõrva vahele jäänud. Kordamine on ju tarkuse ema ja eks me siis kordame, kuni enam meelest ei lähe.

Ohutushoiu kursus Haapsalus
Koos ja lõbusalt saab alati asjad paremini selgeks. Foto K.Ojaver

FastLion CMS

Ohutushoiu kursus Haapsalus

Ohutushoiu kursus Haapsalus

Tuleohutuse tunni praktilise osa viis läbi Janek Hiiemäe Haapsalu Päästeametist Foto K 11.-13. mail toimus Haapsalus juba teine Lääne ringkonna ohutushoiu kursus. Seekord oli osalejaid 12, instruktoreid oma ringkonnast 2 ja teistest ringkondadest 6.

Ohutushoiu kursus Haapsalus

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse