Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad tõid lastele rõõmu Naiskodukaitsjad tõid lastele rõõmu On pealelõunane aeg, sügis tunneb ennast Viljandis koduselt ja eputab oma kirju kostüümiga. Viljandi Lasteabi- ja sotsiaalkeskuse parklasse sõidab tavapärasest rohkem autosid, kuid nendest ei tule välja inimesed. ee/582310/naiskodukaitsjad-toid-lastele-roomu/ ← Eelmine Jänes Rebaseretkel Järgmine → Väärikas vanus ja väärikas vastuvõtt Naiskodukaitsjad tõid lastele rõõmu

Naiskodukaitsjad tõid lastele rõõmu

Leana Lemming, Tiina Ott 28. sept. 2011

On pealelõunane aeg, sügis tunneb ennast Viljandis koduselt ja eputab oma kirju kostüümiga. Viljandi Lasteabi- ja sotsiaalkeskuse parklasse sõidab tavapärasest rohkem autosid, kuid nendest ei tule välja inimesed.

Naiskodukaitsjad tõid lastele rõõmu

Lastele lähevad külla hoopis Põrsas, Teletups, Jänes, Karu, Kajakas, Hiired ja mitmed teised loomariigi asukad. Viimasena tuleb väärikal sammul Lõvi Leo. Temal politseinikuna lihtsalt ei passi keksida.

 

Viljandi Lasteabi- ja sotsiaalkeskus on suur ja tore lasteasutus. Seal on särasilmsed lapsed, palju tegusaid lapsevanemaid , vanavanemaid ning töötajaid, kes tavapäevadel korraga kokku ei saa. Kolmapäeval, 28.09.2011, oli kõigil võimalus koos lasteabikeskuse õuel mõnusalt aega veeta heategevuslikul üritusel „Sära silma“. Sellel päeval oli  hoov lapsi ja rõõmukilkeid täis. Kuulda ja näha on äratundmisrõõmu, kõik vanad sõbrad kallistavad.  

 

Naiskodukaitse Sakala ringkonna eestvedamisel ja Viljandi Lasteabi- ja sotsiaalkeskus töötajate, noorkotkaste ning Politsei Naisühenduse toel toimus lasteabikeskuse aias erinevaid toredaid sportlikke ja vähem sportlikke ettevõtmisi. Võluväel on õuealale tekkinud üüratu batuut ja kusagilt on ilmunud ka suitseva korstnaga katel.  Üles on seatud takistusriba ning  vigursõidurada. Batuudil said mõnuledes vetruda ka need lapsed, kes muidu liiguvad ratastoolis ja tuleb välja, et ka ratastooliga on lahe vigursõitu teha.

Naiskodukaitsjad tõid lastele rõõmu

Otsida sai militaarseid esemeid ning kõik soovijad jõudsid anda enda panuse päeva meenutava kunstiteose valmimisse. Lapsed said koos vanematega või kasvatajatega joosta, hüpata ja rõõmsalt ringi sebida ning lasta endale teha lõbusaid näomaalinguid. Tegevuste vahel lõbustasid ning suunasid lapsi teletups, notsu, jänes, karumõmm, hiir, lehm, lõvi ja teised põnevad loomad ning linnud.

 

Ürituse oodatud osaks  kujunes suur pannkookide söömine. Õnneks ei tea mina ühtegi last, kellele ei maitse pannkoogid. Hõrk ja võrratu pannkoogi lõhn tegi ka sellel korral oma töö.

Naiskodukaitsjad tõid lastele rõõmu

Lastele suunatud heategevusliku ürituse õnnestumisele aitas kaasa ka ilmataadi poolt saadetud soe õhtupoolik. Kuid ega kõike head ju ühekorraga saagi. Meil olid särasilmsed lapsed, põnevad tegevused ja abivalmid ürituse läbiviijad, kuid vihmata ilma jagus ainult loetud tundideks. Seega aitas oluliselt ürituse õnnestumisele kaasa osalejate  südamesoojus, kes kinkisid lastele  tükikese muinasjuttu ja natuke sära silmadesse.

 

Raha selleks ürituseks kogusime Maakaitsepäeval Karksi-Nuias korraldatud heategevuslikul loteriil. Heategevusliku ürituse  toimumisele aitasid annetusi tehes kaasa:  AS ANTTILA, MTÜ Viljandi Rattaklubi, Peetrimõisa Villa SPA Hotell,  UÜ Vika Villavabrik, Armina Women OÜ, Olustvere Mõis, Eve Hinrikus FIE ilusalong,  OÜ Gift Line, OÜ Arturi Juures, MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus, OÜ Gerdetta, OÜ Vabamees, Tervise- ja Ilukabinet ; FIE Harry Kare , Rahva Raamat AS  ja paljud  teised tublid toetajad.

 

Suured tänud abilistele ja sponsoritele.

 

Toimunud heategevusliku ürituse võtan kokku tuntud lasteraamatu tegelaste suu läbi.

"Mis päev praegu on?"

"Praegu on täna", piiksatas Notsu
"Minu lemmikpäev", vastas Puhh

Naiskodukaitsjad tõid lastele rõõmu

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad tõid lastele rõõmu

Naiskodukaitsjad tõid lastele rõõmu

Lastele lähevad külla hoopis Põrsas, Teletups, Jänes, Karu, Kajakas, Hiired ja mitmed teised loomariigi asukad Viimasena tuleb väärikal sammul Lõvi Leo On pealelõunane aeg, sügis tunneb ennast Viljandis koduselt ja eputab oma kirju kostüümiga. Viljandi Lasteabi- ja sotsiaalkeskuse parklasse sõidab tavapärasest rohkem autosid, kuid nendest ei tule välja inimesed.

Naiskodukaitsjad tõid lastele rõõmu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse