Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse tähistas aastapäeva Naiskodukaitse tähistas aastapäeva 29. augustil tähistas Naiskodukaitse oma 83. aastapäeva Viljandimaal kaunis Olustvere mõisas. Kutsutud oli naiskodukaitsjaid üle Eesti, Tallinn oli esindatud koguni 12 liikmega. Minu kohus! Tähtpäevad ← Eelmine Tallinna Maleva meistrivõistlused väikese- ja suurekaliibrilistest relvadest laskmises Järgmine → Tallinna naised võidutsesid Põhja piirkonna laskevõistlusel Naiskodukaitse tähistas aastapäeva Naiskodukaitse 83. aastapäev

Naiskodukaitse tähistas aastapäeva

Heidi Tormet, akadeemiline jsk 30. augustil 2010

29. augustil tähistas Naiskodukaitse oma 83. aastapäeva Viljandimaal kaunis Olustvere mõisas. Kutsutud oli naiskodukaitsjaid üle Eesti, Tallinn oli esindatud koguni 12 liikmega.

Ametlikus osas pidas kõne Naiskodukaitse esinaine Airi Neve, kes tõstis esile esmakordselt välja töötatud Naiskodukaitse arengukava ning suuremaid sündmusi, muuhulgas ka meie ringkonna aseesinaise Elisa Sammelselja poolt juhitud fotokonkurssi „Eesti naise uskumatud tegemised“. Anti üle ka kaks Liiliaristi III klassi, üks neist meie ringkonna liikmele Merike Jürjole, kes on suvel ilmunud Tallinna maleva juubeliraamatu peatoimetaja. Positiivselt märgiti ära liikmelisuse kasv – organisatsioonis on juba 1500 liiget.

Ametlikule osale järgnes ühislaulmine Lindpriide ühe laulja Indrek Kalda eestvedamisel. Kitarri saatel lauldi selliseid sõduri- ja isamaalisi laule nagu „Ma tahaksin kodus olla“ ja „Kaugel kaugel, kus on minu kodu“. Kohalikud noored esitasid lõbusaid rahvatantse, mida saatis meie naiste lõbus kaasaelamine. Järjekordne tõestus sellest, et eestlased on ikka tubli laulurahvas, sest enamustel olid laulusõnad peas. Ka riigihümn esitati puhtalt ja täiuslikult.

Ürituse lõppedes oli soovijatel võimalik lähemalt tutvuda mõisa kompleksiga, käia klaasikojas ja saada ajaloolist taustinfot kohalikelt giididelt.

Naiskodukaitse tähistas aastapäeva
Foto: Heidi Tormet, akadeemiline jsk

Jäin üritusega väga rahule. Tore oli taas kohata tuttavaid nägusid oma ilusates vormides, muljetada ning tunda uhkust, et olen osa sellisest organisatsioonist, mis seisab oma riikluse eest. Minu kohus!

FastLion CMS

Naiskodukaitse tähistas aastapäeva

Naiskodukaitse tähistas aastapäeva

Ametlikus osas pidas kõne Naiskodukaitse esinaine Airi Neve, kes tõstis esile esmakordselt välja töötatud Naiskodukaitse arengukava ning suuremaid sündmusi, muuhulgas ka meie ringkonna aseesinaise Elisa Sammelselja poolt juhitud fotokonkurssi „Eesti naise uskumatud tegemised“ Anti üle ka kaks Liiliaristi III klassi, üks neist meie ringkonna liikmele Merike Jürjole, kes on suvel ilmunud Tallinna maleva juubeliraamatu peatoimetaja 29. augustil tähistas Naiskodukaitse oma 83. aastapäeva Viljandimaal kaunis Olustvere mõisas. Kutsutud oli naiskodukaitsjaid üle Eesti, Tallinn oli esindatud koguni 12 liikmega.

Naiskodukaitse tähistas aastapäeva

Naiskodukaitse 83. aastapäev
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse