Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt
Naiskodukaitse koormusmatka võitis Tallinna ringkond Naiskodukaitse koormusmatka võitis Tallinna 3. -5. maini toimus Valgamaal Naiskodukaitse koormatk. Esmakordselt kutsuti võistlusele ka Kodutütarde esindused. Koormusmatkal osales 13 Naiskodukaitse ning 3 Kodutütarde võistkonda. koormusmatk Järgmine → Sirle Baldesport-Märss militaarsel kutseoskusvõistlusel Lapimaal Naiskodukaitse koormusmatka võitis Tallinna ringkond

Naiskodukaitse koormusmatka võitis Tallinna ringkond

5. mail 2013

3.-5. maini toimus Valgamaal Naiskodukaitse koormatk. Esmakordselt kutsuti võistlusele ka Kodutütarde esindused. Koormusmatkal osales 13 Naiskodukaitse ning 3 Kodutütarde võistkonda.

Võistlus oli raske ja pingutustnõudev. Kahe öö ja päeva sisse mahtus hulgaliselt põnevaid väljakutseid ja eneseületusi. Võistlejatel tuli muuhulgas end proovile panna öises laskmises, esmaabi situatsioonülesande ja luureülesande lahendamises, jõe ületamisel. Samuti tuli valmistada räätsad ning neid ka sihtotstarbeliselt kasutada. Paljudele võistlejatele oli omaette katsumuseks orienteerumisülesanne, kus kasutada olid mitteharjumuspärased abivahendid (nt 1938. a kaart, aerofoto jms).

Võistlusele lisas üksjagu vürtsi korraldajate poolt välja mõeldud praktilised ja kohati ka humoorikad ülesanded. Nõnda tuli vahetada autoratas, mähkida last ja lõpujooksu eel kõikide villide kiuste valssi tantsida. Viimane küll ei läinud punktiarvestusse, vaid oli mõeldud motiveeriva vahepalana. Just nõnda näis see ka toimivat, viimasele 7 kilomeetrile mindi valdavalt naerusuiselt ja rõõmsameelselt.

Koormusmatka võitis  Tallinna ringkond koosseisus Airika Troost, Maret Valner, Tairi Välinurm ja Aigi Talu. Teise koha sai Järva ringkond koosseisus Vivika Barnabas, Evelin Metsaots, Terje Albert ja Kaire Lätte. Auväärsele kolmandale kohale tuli  Tartu I võistkond, kuhu kuulusid Triin Serglov, Sirle Luist, Julia Ivanova ja Monika Adamson.

Kodutütarde arvestuses võitis Pärnu ringkond, teisele kohale tuli Valgamaa ringkonna esindus.

Võistluse lõpetas 11 Naiskodukaitse ja 2 Kodutütarde võistkonda.

Osalejate tagasiside oli positiivne, kiidusõnu jagus nii huvitavatele ülesannetele, toetavatele kohtunikele kui laitmatult toiminud ajakavale. Võistluse peakorraldaja ja kogu ürituse hing oli Kaimo Vahtra, temale kuulub meie kõigi mõõtmatu tänu.  Tänusõnad kuuluvad ka Naiskodukaitse Valga ringkonnale ning Kaitseliidu Valgamaa maleva meeskonnale, kes raske korralduskoorma sel korral enda õlule võtsid.

Võiduvõistkond (Foto: Raivo Tammeorg)

FastLion CMS

Naiskodukaitse koormusmatka võitis Tallinna

Võistlus oli raske ja pingutustnõudev Kahe öö ja päeva sisse mahtus hulgaliselt põnevaid väljakutseid ja eneseületusi 3.-5. maini toimus Valgamaal Naiskodukaitse koormatk. Esmakordselt kutsuti võistlusele ka Kodutütarde esindused. Koormusmatkal osales 13 Naiskodukaitse ning 3 Kodutütarde võistkonda.