Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt
Naiskodukaitse esmaabi erialavõistluse esikoha viisid koju Võrumaa naised Naiskodukaitse esmaabi erialavõistluse esikoha Laupäeval Põlvamaal, Mammaste Tervisespordikeskuses toimunud Naiskodukaitse esmaabi erialavõistlusel saavutas esimese koha Võrumaa ringkond 249 punktiga, teiseks jäi Põlva ringkond 240 punktiga ning kolmandaks Harju ringkond 232 punktiga. Foto: Aike Meekler Esmaabi Võistlused ← Eelmine Naiskodukaitsjad võtavad mõõtu esmaabi erialavõistlusel Järgmine → Raplamaal toimub Naiskodukaitse laskevõistlus sportrelvadest laskmises Naiskodukaitse esmaabi erialavõistluse esikoha viisid koju Võrumaa naised

Naiskodukaitse esmaabi erialavõistluse esikoha viisid koju Võrumaa naised

28. sept. 2020

Laupäeval Põlvamaal, Mammaste Tervisespordikeskuses toimunud Naiskodukaitse esmaabi erialavõistlusel saavutas esimese koha Võrumaa ringkond 249 punktiga, teiseks jäi Põlva ringkond 240 punktiga ning kolmandaks Harju ringkond 232 punktiga.

Naiskodukaitse esmaabi erialavõistlus. Foto: Aike Meekler

Võistluse ülesanded olid eriilmelised - alates rästikuhammustusest kuni sünnituse vastuvõtmiseni metsas - ning nõudsid osalejatelt erinevate teadmiste ja oskuste demonstreerimist. Võistkondade tase oli üsna võrdne: osadel õnnestusid ühed ülesanded paremini, teistel teised. Esmaabivõistluse edukaks toimumiseks on üks oluline tegur kindlasti ka tasemel "kannatajad", kes hästi oma rolli sisse elavad ning kogu olustiku reaalsemaks muudavad. Enamus võistkondade lemmikuks osutus situatsioon „Sünnitaja metsas“. Kuna selle ülesande puhul kasutasid korraldajad lisaks statistile ka Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist saadud mulaa¾i, oli toimunu üsna tõetruu ning jäi eriliselt meelde kõikidele võistlejatele. Teiste lemmiksituatsioonide seas mainisid osalejad ära pimesi lahingesmaabi andmist, massikannatanuid miinitule all ning purjus metsamehi. Kannatanute rollimäng oli niivõrd hea, et võistlejatel oli adrenaliinitase veel pikka aega üleval.

Osalejad jäid võistluse korraldusega väga rahule ning arvasid, et sellised peakski kõik erialavõistlused olema. "Saab rakendada õpitut ning reaalselt oskusi rakendada, millele kohe antakse ka tagasiside, mida saaks järgmisel korral paremini,“ tõi olulisema välja Sakala I võistkonna liige Jane Koitlepp.

Võidu koju viinud võistkonnas näitasid oma esmaabi oskuseid naiskodukaitsjad Maie Vumba, Laura Vill ning Jaanika Sild, kes kõik olid juba kolmandat korda koos samal võistlusel. Oma teadmiste ja kogemustega andis võitjate naiskonnale lisa kodutütar Laura Järvpõld. Naised jagasid oma hea koostöö nippe - igas punktis valiti pärast ülesande lugemist endi seast vastavalt ülesande spetsiifikale juht ning iga soorituse järel arutati üheskoos läbi, mis oli soorituses hea, mida saaks teinekord paremini teha.  "Oleme harjunud oma eraelu töödes meeskondi juhtima ja meeskonnas tegutsema ja see andis meile kindlustunde," sõnas Sild.

Peakohtunik Kristel Pehk jäi samuti päevaga rahule ning kiitis oma korraldusmeeskonda ja võistluse kohtunikke. "Kui on hea meeskond, saab kõike teha! Võistkonnad olid ka kõik super tublid," lausus ta võistlusjärgsel päeval.

Võistlustel osales 14 võistkonda üle Eesti, Sakala oli esindatud kahe võistkonnaga. Järgmine esmaabi erialavõistlus toimub kahe aasta pärast.

Naiskodukaitse esmaabi erialavõistluse esikolmik. Foto: Aike Meekler

FastLion CMS

Naiskodukaitse esmaabi erialavõistluse esikoha

Naiskodukaitse esmaabi erialavõistlus Foto: Aike Meekler Võistluse ülesanded olid eriilmelised - alates rästikuhammustusest kuni sünnituse vastuvõtmiseni metsas - ning nõudsid osalejatelt erinevate teadmiste ja oskuste demonstreerimist Laupäeval Põlvamaal, Mammaste Tervisespordikeskuses toimunud Naiskodukaitse esmaabi erialavõistlusel saavutas esimese koha Võrumaa ringkond 249 punktiga, teiseks jäi Põlva ringkond 240 punktiga ning kolmandaks Harju ringkond 232 punktiga.