Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse - elustiil ja elukestev õpe Naiskodukaitse - elustiil ja Risti rästi läbi Risti. . . kuid mitte ainult, meie naised Risti jaoskonnast lähevad risti-rästi läbi terve Läänemaa. Nimelt mahutasid nemad ühte nädalavahetusse nii sõdurioskuste BVÕ läbiviimise kui ka naiskodukaitset tutvustava ürituse, mis kandis pealkirja Naiskodukaitse - elustiil ja elukestev õpe, mis toimus 10. oktoobril Asuküla raamatukogu ja endise algkooli ruumides. Küsimusele, kas võiks rääkida naiskodukaitsesse astumisest või suisa oma jaoskonna loomisest tuli vastuseks „vara veel” - siit võib välja lugeda, et meid ja meie lugusi oodatakse sinna tagasi! Foto Kati Ojaver ← Eelmine Kahe Kalda Kohvikutepäev Järgmine → Avalike suhete ja ajaloo erialavõistlus Hiiumaal Naiskodukaitse - elustiil ja elukestev õpe

Naiskodukaitse - elustiil ja elukestev õpe

Anu Aljaste-Sits 14.10.2015

Risti rästi läbi Risti... kuid mitte ainult, meie naised Risti jaoskonnast lähevad risti-rästi läbi terve Läänemaa. Nimelt mahutasid nemad ühte nädalavahetusse nii sõdurioskuste BVÕ läbiviimise kui ka naiskodukaitset tutvustava ürituse, mis kandis pealkirja Naiskodukaitse - elustiil ja elukestev õpe, mis toimus 10. oktoobril Asuküla raamatukogu ja endise algkooli ruumides.

Naiskodukaitse - elustiil ja elukestev õpe
Foto Kati Ojaver

Vaadates selliselt, et elustiili saab kirjeldada kui valikute võimalusi, teatud eelistusi ja prioriteete, mida tehakse teadlikult inimese õnne või rahuolu saavutamiseks, siis selles, et naiskodukaitse on elustiil, ei kahtle vist küll mitte keegi. Kuulates millise entusiasmi, teadlikkuse ja austusega rääkis meie organisatsioonist Tiina Leesik, sai taaskord kinnitust tõsiasi, et see elustiil, mida kannab endas naiskodukaitse, on hingelähedane ja paneb silmad särama igal naisel. Elukestva õppe raames tutvustas Tiina õpivõimalusi Kaitseliidu koolis ja rääkis ka meie arenguhüpetest ehk siis juba mitmest e-õppe kursusest, mis tähendab seda, et vajalikke teadmisi saab omandada kodust lahkumata.

Naiskodukaitse - elustiil ja elukestev õpe
Foto Kati Ojaver

Kati Ojaver ja Ülle Reinbach selgitasid, kuidas naiskodukaitse jaoskond pisikeses kogukonnas saab toimida ja milliseid võimalusi jaoskond kogukonnale sisendina toob. Kõlama jäid mõtted sellest, et kogukonnale on igasugune rahva tahtel põhinev aktiivsus väga positiivne, liiatigi kui see aktiivsus kannab endas kaitsetahet ja isamaa teenimist. Ajaloo kogumisest ning selle säilitamisest rääkides kerkis lagedale tõsiasi, et meile kõigile teada Salme Noore ja tema poja Heino Noore juured on Asukülaga seotud. Milliseid „aardeid” omavad informatsiooni näol meid ümbritsevad inimesed saame teada ainult siis, kui me läheme ja neid kuulame.

Naiskodukaitse - elustiil ja elukestev õpe
Foto Kati Ojaver

Üheks päeva osaks oli muidugi „Põlle ja kulbiga“ ehk ühismoosi keetmine. See oli tore ja õpetlik kogemus, leidsid  kohale tulnud - ühe korraga saab nii palju valmis! Sellest moosist said osa üks tore Keila lasteaed, Asuküla kandi pensionärid ja muidugi kõik kohale tulnud - kes viis koju, kes vanaemale. Anne Kulli õpetuste ja näpunäidete ning kohaletulnud laste näppude abil said moosipurgid ka stiilsed sildid.

Naiskodukaitse - elustiil ja elukestev õpe
Foto Kati Ojaver

Sära ja entusiasm nende naiste silmis, kes kohale olid tulnud, rääkis iseenda eest, andis meile motivatsiooni ja näitas, et see mida me teeme ja mis asja ajame on vajalik ning meeldib meid ümbritsevatele inimestele. Küsimusele, kas võiks rääkida naiskodukaitsesse astumisest või suisa oma jaoskonna loomisest tuli vastuseks „vara veel” - siit võib välja lugeda, et meid ja meie lugusi oodatakse sinna tagasi!

Naiskodukaitse - elustiil ja elukestev õpe
Foto Kati Ojaver

FastLion CMS

Naiskodukaitse - elustiil ja

Naiskodukaitse - elustiil ja

Foto Kati Ojaver Vaadates selliselt, et elustiili saab kirjeldada kui valikute võimalusi, teatud eelistusi ja prioriteete, mida tehakse teadlikult inimese õnne või rahuolu saavutamiseks, siis selles, et naiskodukaitse on elustiil, ei kahtle vist küll mitte keegi Kuulates millise entusiasmi, teadlikkuse ja austusega rääkis meie organisatsioonist Tiina Leesik, sai taaskord kinnitust tõsiasi, et see elustiil, mida kannab endas naiskodukaitse, on hingelähedane ja paneb silmad särama igal naisel Risti rästi läbi Risti... kuid mitte ainult, meie naised Risti jaoskonnast lähevad risti-rästi läbi terve Läänemaa. Nimelt mahutasid nemad ühte nädalavahetusse nii sõdurioskuste BVÕ läbiviimise kui ka naiskodukaitset tutvustava ürituse, mis kandis pealkirja Naiskodukaitse - elustiil ja elukestev õpe, mis toimus 10. oktoobril Asuküla raamatukogu ja endise algkooli ruumides.

Naiskodukaitse - elustiil ja elukestev õpe

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse