Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Munapüha üritus koos kodutütardega Munapüha üritus koos kodutütardega Lihavõttepühade eel, 31. märtsil toimus meie ringkonnal maleva staabis koostöös Viljandi kodutütardega munapüha üritus. Häid pühi kõigile! ← Eelmine Sakala malev tunnustas aasta naiskodukaitsjat Järgmine → Naiskodukaitse tegevuse tutvustamine Viljandi Ühendatud Kutsekeskkoolis Munapüha üritus koos kodutütardega

Munapüha üritus koos kodutütardega

Tiina Taim 1. aprillil 2010

Lihavõttepühade eel, 31. märtsil toimus meie ringkonnal maleva staabis koostöös Viljandi kodutütardega munapüha üritus.

Munapüha üritus koos kodutütardega

Kõige levinum lihavõttega seotud tava on munade värvimine, kinkimine ja koksimine. Nii meiegi siis keetsime sibulakoortega mune ja joonistasime vesivärvidega munadele kaunistusi. Aurika ja Anne aitasid meisterdada värvilistest kangastest tibusid ning teha lõbusaid pühadekaarte.

 

Rääkisime vanarahva kommetest ja erinevatest traditsioonidest. Sajandite vältel on sel päeval olnud palju vabas õhus pidutsemist ja ringiliikumist.

 

Üks riukalik vanarahva komme aga oli järgmine – poistele, kes tüdrukuid kiusasid, kingiti ilusasti värvitud muna, kuid see nö unustati keetmata. Kui noormehed kogunesid ühiselt mune koksima või sööma, siis oli häbiasi, kui selgus, et sulle on sokutatud toores muna.... Kuigi väikesed näpunäited meie järeltulevale põlvele olid igati asjakohased, loodame, et kodutütred seda liiga usinasti kasutama ei hakka! Loomulikult sõime ka magusat lihavõttepashat ning mängisime sipelgamängu.

 

Üritus oli vahva ja meeldis nii suurtele kui väikestele osavõtjatele.

Häid pühi kõigile!

FastLion CMS

Munapüha üritus koos kodutütardega

Munapüha üritus koos kodutütardega

Kõige levinum lihavõttega seotud tava on munade värvimine, kinkimine ja koksimine Nii meiegi siis keetsime sibulakoortega mune ja joonistasime vesivärvidega munadele kaunistusi Lihavõttepühade eel, 31. märtsil toimus meie ringkonnal maleva staabis koostöös Viljandi kodutütardega munapüha üritus.

Munapüha üritus koos kodutütardega

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse