Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mis iseloomustab meie väikest ringkonda? Mis iseloomustab meie väikest Foto Kristel Kitsing Mis iseloomustab meie väikest ringkonda?

Mis iseloomustab meie väikest ringkonda?

Mis iseloomustab meie väikest ringkonda?
Lea Matusorg ja Anneli Mikiver vastupanuvõitlemise päeval. Foto Kristel Kitsing
Mis iseloomustab meie väikest ringkonda?
Esmaabi võistlus Tartumaal (2018). Võideti I koh. Vasakult Pärja Õun, Krislyn Kitsing, Anneli Mikiver, Piret Rehe. Foto Kristel Kitsing

Ringkonna areng

 

Liikmeskond kasvab, propaganda edeneb jõudsalt, järjest enam õppuseid viivad oma kaaslastele läbi instruktorikursuse läbinud naiskodukaitsjad ise. Toitlustus oli, on ja jääb meie ringkonna trumbiks, nüüd juba ka üle-eestilistel võistlustel. Suund on selge − pääseda tublimate ringkondade sekka. Saage tuttavaks − see on Viru ringkond!

 

2003. aastal oli Viru ringkonnas naiskodukaitsjaid 30. Järgmiste aastatega oli liikmeskond väikestes kasvuraskustes, kuid viimaste aastatega on see seisak ületatud. Siinkohal võib pidada liikmete arvu tõusu põhjuseks propagandatöö edenemist. Järjest enam on hakatud käima väljas ühisüritustel kohalike omavalitsuste ja muude üksustega. Samuti on 2009. aastast hakanud ringkond käima maakonna suuremates asulates oma tegevust tutvustamas, kohalikega vahetult suhtlemas ja seetõttu viinud oma tegevuse rahvale lähemale.

 

Loorberipärg aga niipea ei paista. Aktiivi kindel arvamus on, et teha on rohkem kui tehtud- uued plaanid ootavad rakendamist.

 

Naiskodukaitse annab meile palju

 

Liina Lepik: “Naiskodukaitse on mulle andnud kindlasti uusi tutvusi, kogemusi, oskusi, teadmisi ja pidevat võimalust ennast täiendada KL kooli poolt pakutavatel kursustel. Naiskodukaitse  tegevus pakub vaheldust igapäevaelule. Oma kahe lapse kõrvalt on mõnikord vaja natuke eemale saada ja millegi muuga tegeleda”.

 

Piret Rehe: “Naiskodukaitsesse kuulumine annab teadmisi selle organisatsiooni tegevusest praktilises mõttes, õpetab tundma selle ajalugu ja annab tunda tõeliselt, mida tähendab õlatunne. Lisaks tutvud paljude toredate inimestega, kellega ei karda võitlustulle asuda ning võid ühtlasi alati nende peale loota, kui abi vaja”.

 

Mis iseloomustab meie väikest ringkonda?
Sõdurioskuste moodulil sidepidamist õppimas. Foto Kristel Kitsing

FastLion CMS

Mis iseloomustab meie väikest

Mis iseloomustab meie väikest

Lea Matusorg ja Anneli Mikiver vastupanuvõitlemise päeval Foto Kristel Kitsing Esmaabi võistlus Tartumaal (2018)

Mis iseloomustab meie väikest ringkonda?

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse