Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Lõuna-Läänemaa jaoskond juba 4 Lõuna-Läänemaa jaoskond juba 4 Lõuna-Läänemaa jaoskond tekkis Ukraina sündmuste rüpes. Kõige esimene suurem kampaania oli soojade sokkide kudumine Ukraina sõjapiirkonnas asuvatele peredele. See tõi meie ridadesse kohe mitmeid käsitöönaisi. Liikmeskonna laiendamiseks oleme tegevusi tutvustanud nii Lihula lasteaias, koolis kui ka uue valla raames Oidremaa Naisseltsis. Nüüd juba tuntakse meid ja Lääneranna vallavalitsus kutsub appi nii lastekaitsepäeva kui ka Lihula kooli lõputseremooniatel turvama õpilasrongkäike. Suur osa meist osaleb noorte laagrite korraldamises. Põnevaim sündmus oli aga arvatavasti suurõppuse „ SIIL 2018“ raames toimunud evakuatsiooniõppus. See tõi kokku peaaegu kõik liikmed ja igaüks püüdis anda endast parima. Aga ka kaugemal olijad teadke, et mõtlesime teie peale ja elasime kaasa noorte edusammudele! ← Eelmine Militaarromantiline kohvik "Drillburger" Järgmine → Kutsuge ikka! Lõuna-Läänemaa jaoskond juba 4

Lõuna-Läänemaa jaoskond juba 4

Kaja Lotman 5. okt. 2018

Lõuna-Läänemaa jaoskond tekkis Ukraina sündmuste rüpes. Kõige esimene suurem kampaania oli soojade sokkide kudumine Ukraina sõjapiirkonnas asuvatele peredele. See tõi meie ridadesse kohe mitmeid käsitöönaisi. Liikmeskonna laiendamiseks oleme tegevusi tutvustanud nii Lihula lasteaias, koolis kui ka uue valla raames Oidremaa Naisseltsis. Nüüd juba tuntakse meid ja Lääneranna vallavalitsus kutsub appi nii lastekaitsepäeva kui ka Lihula kooli lõputseremooniatel turvama õpilasrongkäike. Suur osa meist osaleb noorte laagrite korraldamises. Põnevaim sündmus oli aga arvatavasti suurõppuse „ SIIL 2018“ raames toimunud evakuatsiooniõppus. See tõi kokku peaaegu kõik liikmed ja igaüks püüdis anda endast parima.

Lõuna-Läänemaa jaoskond juba 4
Tunnistuse tõotuse andmise kohta saab Kärol Kalde. Foto: Liilia Urb

Kiire algus on olnud aga põhjuseks, miks ei ole meie liikmetele läbi viidud pühaliku tõotuse andmise tseremooniat. Ajaloolise järjepidevuse hoidmiseks toimus tõotuse andmine Lihula Vabadussõja mälestussamba juures, sest ka Lihula naiskodukaitsjad on andnud oma osa samba rajamisele. Nimelt 1930-ndatel aastatel, kui koguti raha mälestussamba püstitamiseks, osales tollane jaoskonna esinaine Jutta Soovik mälestussamba toimkonnas. Tõotuse andsid: Kaja Lotman, Pille Kaisel, Astrid Nikkel, Lilia Urb, Karin Aruots, Karin Küünarpuu, Silvia Lotman, Maigi Magnus, Teele Trossmann, Mare Ots, Kaidi Antsi, Kärol Kalde.

Lõuna-Läänemaa jaoskond juba 4
Osalejad Lihula mälestussamba jalamil. Foto: Liilia Urb
Lõuna-Läänemaa jaoskond juba 4
Rõõmsad kodutütred sünnipäevakaarte valmistamas. Foto: Kaja Lotman

Sünnipäeva tähistamiseks ja toredaks meenutuseks meisterdasime tänukaarte, mida saab kasutada ka sünnipäevade puhul. Meid juhendas Lihula Gümnaasiumi käsitööõpetaja Siret Kesküla, kes oli kaasa võtnud terve kohvri ilusaid kaunistusi ja näidiseid. Sündmusest võtsid osa ka kodutütred.

Lõuna-Läänemaa jaoskond juba 4
Valminud tänukaardid. Foto: Kaja Lotman

Osavate käte vahel valmis rida kauneid kaarte. Ja muidugi tehti edaspidiseid plaane ja elati kaasa neile, kes ei saanud osaleda sünnipäevapeol, vaid müttasid noortega Kotkaretkel. Naiskodukaitses on sündmuste kalender nii tihe, et mitmed olulised asjad langevad paratamatult kokku. Aga ka kaugemal olijad teadke, et mõtlesime teie peale ja elasime kaasa noorte edusammudele!

Järgmine →
Kutsuge ikka!

FastLion CMS

Lõuna-Läänemaa jaoskond juba 4

Lõuna-Läänemaa jaoskond juba 4

Tunnistuse tõotuse andmise kohta saab Kärol Kalde Foto: Liilia Urb Kiire algus on olnud aga põhjuseks, miks ei ole meie liikmetele läbi viidud pühaliku tõotuse andmise tseremooniat Lõuna-Läänemaa jaoskond tekkis Ukraina sündmuste rüpes. Kõige esimene suurem kampaania oli soojade sokkide kudumine Ukraina sõjapiirkonnas asuvatele peredele. See tõi meie ridadesse kohe mitmeid käsitöönaisi. Liikmeskonna laiendamiseks oleme tegevusi tutvustanud nii Lihula lasteaias, koolis kui ka uue valla raames Oidremaa Naisseltsis. Nüüd juba tuntakse meid ja Lääneranna vallavalitsus kutsub appi nii lastekaitsepäeva kui ka Lihula kooli lõputseremooniatel turvama õpilasrongkäike. Suur osa meist osaleb noorte laagrite korraldamises. Põnevaim sündmus oli aga arvatavasti suurõppuse „ SIIL 2018“ raames toimunud evakuatsiooniõppus. See tõi kokku peaaegu kõik liikmed ja igaüks püüdis anda endast parima.

Lõuna-Läänemaa jaoskond juba 4

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse