Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Koostööõppus Kaitseliiduga Koostööõppus Kaitseliiduga 5. -6. märtsil 2016 toimus Piirsalu lasketiirus põnev ettevõtmine, kus Lääne ringkonna naiskodukaitsjad koos Lihula malevkonna kaitseliitlastega õppisid tarkusi juurde õues. Ilm oli seekord meie poolt – väikene miinuskraad oli igati oodatud ja see meid ei heidutanud. Suured tänud kõigile korraldajatele - naised jäid rahule! Foto Merle Soone Foto Merle Soone ← Eelmine Ülinakkav „karbipisik" on jõudnud Läänemaalt Hiiumaale Järgmine → Lääne naiskodukaitsjad pidasid aasta tähsaima koosoleku Koostööõppus Kaitseliiduga

Koostööõppus Kaitseliiduga

Merle Soone 14.märtsil 2016

5.-6. märtsil 2016 toimus Piirsalu lasketiirus põnev ettevõtmine, kus Lääne ringkonna naiskodukaitsjad koos Lihula malevkonna kaitseliitlastega õppisid tarkusi juurde õues. Ilm oli seekord meie poolt – väikene miinuskraad oli igati oodatud ja see meid ei
heidutanud.

Koostööõppus Kaitseliiduga
Foto Merle Soone

Meie päev algas kaardi ja leppemärkide õppimisega. Saime lähemalt tutvuda kompassiga ning õppisime kordinaatide, asukoha ja vahemaade määramist.

Järmiseks teemaks oli maskeering. Õppisime, kuidas ennast looduses märkamatuks teha ja nähtamatuks jäädes ümbrusesse sobituda. Maskeeringuks kasutasime materjale, mida ise ümbruskonnast leidsime.

Meie kõhtude eest hoolitsesid  Lääne ringkonna toitlustusgrupi naised, suured tänud neile! Mis on veel parem kui see, et külma ilmaga oodatakse sind, naeratus näol, sooja söögi ja joogiga.

Kui kõhud täis, hakkasime endale öömaja püstitama. Täitsa huvitav oli keset talve õues magada. Vooderdasime oma pesa seest ka kuuseokstega, et öösel ikka soojem oleks. Saime sisse ka ahju ning ainuüksi see teadmine tegi südame soojaks.

Siis algas relvaõpe, kus tutvustati lähemalt AK4 – saime relva viimse detailini lahti võtta ja uuesti kokku panna.

Koostööõppus Kaitseliiduga
Foto Merle Soone

Viimane tegevus reedel oli orienteerumine. Kuna oli juba pimedaks läinud, läksime metsa paaridena, lambid peas helendamas – nagu jaaniussikesed. Pidime lahendama ülesande, mida enne startiminekut kontrolliti. Metsas tuli üles otsida kindlad kontrollpunktid, kaardid augustada ja kiiresti tagasi laagrisse jõuda. Metsas pimedaga liikuda  oli põnev, sest maastik tundub siis hoopis teistsugune kui päeval. Tagasijõudes oli ka hea tõdeda, et keegi on vahepeal telgis oleva ahju sooja pannud.

Koostööõppus Kaitseliiduga
Foto Merle Soone

Järgmine päev algas hommikul varakult ja seekord tegime ise kogu laagrile süüa.

Alguses oli küllaltki raske telgist välja ronida, aga seltskond oli nii tore, et keerasime antud olukorra kohe ümber naljaks.

Kõhud täis söödud, pakkisime laagri kokku ja taas algasid õues õppetunnid. Võtsime läbi laskeasendid ja lasketeooria ning siis saime ka reaalselt laskma minna. Oi, see oli tore!

Sai katsetatud nii erinevaid relvi kui ka erinevaid laskeasendeid. Juhendajad olid igati abivalmid aitama, kui meil küsimusi tekkis.


Kokkuvõttes oli igati asjalik ning õpetlik nädalavahetus metsas. Suured tänud kõigile korraldajatele - naised jäid rahule!

Koostööõppus Kaitseliiduga
Foto Merle Soone
Koostööõppus Kaitseliiduga
Foto Merle Soone

FastLion CMS

Koostööõppus Kaitseliiduga

Koostööõppus Kaitseliiduga

Foto Merle Soone Meie päev algas kaardi ja leppemärkide õppimisega Saime lähemalt tutvuda kompassiga ning õppisime kordinaatide, asukoha ja vahemaade määramist 5.-6. märtsil 2016 toimus Piirsalu lasketiirus põnev ettevõtmine, kus Lääne ringkonna naiskodukaitsjad koos Lihula malevkonna kaitseliitlastega õppisid tarkusi juurde õues. Ilm oli seekord meie poolt – väikene miinuskraad oli igati oodatud ja see meid eiheidutanud.

Koostööõppus Kaitseliiduga

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse