Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Jõuluviperused Jõuluviperused Kaunil talveõhtul, mil taevast sajab pehmet jõululund ja kogu maa kattub puhta ja valge vatiga, pööran oma autonina Linnamäe poole, kus täna õhtul peaks olema selle aasta Haapsalu viimane jaoskonna üritus. Paslik aeg, enne suurt jõulurahu ja uue aasta tralli, korraks aeg maha võtta, et meenutada mööduva aasta tegemisi. Foto: Kalle Kollin ← Eelmine Risti jaoskonna hingedepäev Järgmine → Oli palju lund, põnevaid tegevusi, head koostööd ja maitsev hernesupp! Jõuluviperused

Jõuluviperused

Mare Laide 9. dets. 2022

Kaunil talveõhtul, mil taevast sajab pehmet jõululund ja kogu maa kattub puhta ja valge vatiga, pööran oma autonina Linnamäe poole, kus täna õhtul peaks olema selle aasta Haapsalu viimane jaoskonna üritus. Paslik aeg, enne suurt jõulurahu ja uue aasta tralli, korraks aeg maha võtta, et meenutada mööduva aasta tegemisi.

Paraku ei ole meid just ülearu palju. Kui jaoskonda kuulub ca 100 inimest, siis kohal on üks viiendik. Ei midagi üllatavat. Kõigil on oma tööd ja tegemised. Rõõm kohtumise üle on siiras ja ringi vaadates näen, kuidas kahe- ja kolmeliikmelised pundid pead kokku pistavad ja siis nakatavalt naerma hakkavad. Nende naistega oleme aastaid külg-külje kõrval elanud, võistelnud, matkanud, lasknud, süüa teinud, paraadil marssinud ja mida kõike veel …. Rõõmuga nendin, et meile on tulnud ka palju uusi liikmeid, keda kõiki ei tunnegi veel.

Jõuluviperused
Ühispilt. Foto: Kalle Kollin
Jõuluviperused
Annika Nellis alustab huvitavat loengut. Foto: Diana Saarniit
Jõuluviperused
Ingverijook on valmimas. Foto: Kalle Kollin

Jaoskonna esinaine Maire Kruus, kerib oma pika salli palliks ja saadab selle siis ringile. Kelle kätte see satub, ütleb oma nime ja meenutab aasta jooksul just temale meeldejäävamaid sündmusi ja annab lubaduse järgmiseks aastaks. Sellest aastast jäid kõlama võidupüha paraad Kuressaares, mitmed laksevõistlused, Mari Raamoti jalgrattamatk ja kindlasti Maret Kommeri osalusel esmaabi moodul. Loomulikult oli seal veel palju-palju muudki ….

 

Tulevaks aastaks jäi kõrvu esimesena see, et kõik tahaksid Naiskodukaitse jaoks rohkem aega leida ja nii mitmedki soovisid juba palju aastaid tagasi tehtud mooduleid uuesti korrata. Ja kui järele mõelda, siis võrdub see viie mooduli läbimine nagu Piibli 10 käsku tundmisega. Kes neid teab, jääb ellu!

 

Ja ellu me jääme, sest külla on tulnud meile Hiina loodusteraapia ja taimeraviekspert Annika Nellis. Alustuseks saame kõik suure kruusi täie maitsvat taimeteed, millele järgneb pikk ja huvitav loeng meie immuunsüsteemist. Kaasa on võetud palju erinevaid kuivatatud ravimtaimi ja saame ka ise tervisliku ingverijoogiprotsessist osa võtta.

 

Kindlasti kulus marjaks teadmine, et peaksime täisväärtuslikult toituma vastavalt aasta aegadele. Näiteks ei ole värviline toorsalat talvel lauale teretulnud. Põhjaliku ülevaate saime ka vitamiinidest. Kibuvits sisaldab kõige enam C vitamiini ja üleüldse tuleks kogu laks kätte saada toidust, mitte toidulisanditest või poeriiulilt haaratud karbikestest. Kõikidest kõige tähtsam on hea uni, mis peaks kestma vähemalt 7-8 tundi (teleka ees magamine ei loe).

 

Pea kahetunnise loengu ja kuuma tee kõrvale saime ampsata maitsvaid suupisteid ja lõpuks kindlasti ka magus kook, aga mis jõuluaeg ja jõululumi, kui ei ole päkapikke ja jõuluvana! Ei olnudki, aga nad olid sealt ikka läbi käinud, sest valget värvi kingitusi, oli terve kotitäis maha unustatud!

 

Ja kui Sa lihtsameelne arvasid, et pistad käe kotti ja haarad, mis meeldib. Paraku Sa eksisid, sest korraga imbus Su selja taha jõuluemand, nimega Sveta ja hakkas omi seadusi tegema. Ta luges meile ette muinasjutu, mis oli a`viis lehekülge pikk ja kus eksisteerisid väga tihedalt parasiitsõnad EDASI ja TAGASI, mis tähendas meile, kes me kannatlikult ringis seisime, et iga EDASI sõna juures tuli juba enda omaks peetud kingitus järgmisele anda ja TAGASI sõna juures jälle teisele poole saata. Aga ükskord saab iga lugu otsa ja kõik avastasid, et just hetkel kätte jäänud kingitus oligi just see kõige parem.

 

Mul oli imetore õhtu ja ma tänan kõiki, kes Te selle korraldamisega vaeva nägite.

Ka mina luban järgmisel aastal tublim, sportlikum ja hakkajam olla.

 

Rahulikku advendiaega!

Jõuluviperused
Noh? Kas mõjub juba? Foto: Diana Saarniit
Jõuluviperused
Tinktuurid, mis aitavad parandada immuunsüsteemi. Foto: Kalle Kollin
Jõuluviperused
Küsimusi ja kaasamõtlemist jagus. Foto: Kalle Kollin
Jõuluviperused
Valge kingitus. Foto: Kalle Kollin

FastLion CMS

Jõuluviperused

Jõuluviperused

Paraku ei ole meid just ülearu palju Kui jaoskonda kuulub ca 100 inimest, siis kohal on üks viiendik Kaunil talveõhtul, mil taevast sajab pehmet jõululund ja kogu maa kattub puhta ja valge vatiga, pööran oma autonina Linnamäe poole, kus täna õhtul peaks olema selle aasta Haapsalu viimane jaoskonna üritus. Paslik aeg, enne suurt jõulurahu ja uue aasta tralli, korraks aeg maha võtta, et meenutada mööduva aasta tegemisi.

Jõuluviperused

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse