Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Heategu pani silmad särama! Heategu pani silmad särama! Naiskodukaitse Sakala ringkond pakkus 2014. a. tuge mittetulundusühingule Viljandimaa Naiste Varjupaik annetades neile diivani ja sülearvuti. Varjupaik töötab igapäevaselt selle nimel, et ükski vägivalda kogenud naine ei jääks oma muredega üksi. eu/tugitelefon-1492/ ← Eelmine Organisatsiooniõpetus Sakala ringkonnas Järgmine → Me hoolime Ukrainast! Heategu pani silmad särama!

Heategu pani silmad särama!

Lembe Lahtmaa 3. dets. 2014

Naiskodukaitse Sakala ringkond pakkus 2014. a. tuge mittetulundusühingule Viljandimaa Naiste Varjupaik annetades neile diivani ja sülearvuti. Varjupaik töötab igapäevaselt selle nimel, et ükski vägivalda kogenud naine ei jääks oma muredega üksi.

Heategu pani silmad särama!
NKK Sakala ringkonna aastapäeval kingituse üleandmine turvakeskuse juhatajale. Foto: NKK Sakala ringkond

Naiskodukaitse Sakala ringkond tähistas 87. aastapäeva piduliku tänuüritusega, kuhu kutsusime ka naiste tugikeskuse esindajad. Ringkonna esinaine Tiina Ott andis sülearvuti ja raamitud foto uuest diivanist üle varjupaiga juhatajale Marju Tuoppile. Juhataja tänas südamest kõiki, kes annetuste kogumisega andsid panuse naiste varjupaiga paremaks muutmisesse. Tema  sõnul on kõigil naistel oluline teada, et selline pelgupaik on olemas. ”Arvuti kasutamise võimalus varjupaigas viibijaile on väga tähtis nii lähedastega suhtlemiseks kui tööotsinguteks ning vana diivan nägi juba üsna kole välja,“ ütles Marju Tuoppi särasilmil annetust vastu võttes.

Heategu pani silmad särama!
Loterii taasiseseisvumispäeval Abjas. Foto: NKK Sakala ringkond

Kogemus toob kasu

 

Sakala ringkonnal on olemas varasem heategevuslik kogemus. 2011. aastal viisime läbi heategevusliku loterii ja kogusime raha Viljandi Lasteabi- ja sotsiaalkeskuse heaks ning  aasta hiljem Mari Raamoti teemaliste etenduste jaoks.

 

Seekordki  otsustasime koguda raha läbi loteriipiletite pakkumise. Loterii tarbeks meisterdasid esemeid  naiskodukaitsjad ise ja abi saadi ka  tuttavatelt. Naiskodukaitse liikme Vika Ziedsi eestvedamisel valmistati süüteroose ja kepphobuseid ning Malle Lohu algatusel maaliti klaaspudeleid vaasideks. Mõned liikmed annetasid enda tehtud käsitööesemeid või uusi asju, mis on koju riiulile seisma jäänud. Kogusime esemeid ka Viljandimaa ettevõtetelt.

Heategu pani silmad särama!

Loteriipileteid müüsime suvistel maakonna vabaõhuüritustel: valla- ja linnapäevadel, maakaitsepäeval Võhmas, taasiseseisvumispäeval Abja-Paluojal. Õnneloosi müües saime koguda heategevusprojektile raha. Saadud tulu oli üsna kopsakas ja me ostsime varjupaigale nende vajadustest lähtuvalt uue diivani ja sülearvuti.

Et Eesti muutuks paremaks

 

Naiskodukaitse Sakala ringkonna üks eesmärk on erinevate huvigruppide vahelise koostöö tulemusena arendada  ringkonda ning vähendada kogukonnas sotsiaalset ebavõrdsust. Meil on hea meel, et saime olla hoolivad ja teha heateo, mis paneb särama nii teise inimese kui ka meie enda silmad ning toob argipäeva tükikese rõõmu.

Heategu pani silmad särama!

Viimastel aastatel on Eesti kodanikuühiskonnana arenenud ning  suhtumine abivajajate aitamisse aina paraneb. Üksteist hoolivate ja headust taotlevate kodanike arv kasvab.  Suure teavitustöö on teinud ära meedia: meenuvad Jõulutunnel ja Kodutunne.

 

Eesti inimesed toetavad hättasattunuid üsna heldelt, kuid  pigem abistavad eestlased laste ja/või loomadega seotud heategevusorganisatsioone. Meie naiskodukaitsjatena aga loodame, et saime läbi heategevusprojekti natukenegi parandada lähisuhte vägivalla all kannatavate naiste heaolu.

 

1492 on üleriigiline 24h tasuta lühinumber füüsilist, vaimset, majanduslikku ja/või seksuaalset vägivalda kogenud naistele.

Viljandimaa Naiste Tugikeskuse koduleht:

http://viljandinaistetugi.eu/tugitelefon-1492/

 

Järgmine →
Me hoolime Ukrainast!

FastLion CMS

Heategu pani silmad särama!

Heategu pani silmad särama!

NKK Sakala ringkonna aastapäeval kingituse üleandmine turvakeskuse juhatajale Foto: NKK Sakala ringkond Naiskodukaitse Sakala ringkond tähistas 87 Naiskodukaitse Sakala ringkond pakkus 2014. a. tuge mittetulundusühingule Viljandimaa Naiste Varjupaik annetades neile diivani ja sülearvuti. Varjupaik töötab igapäevaselt selle nimel, et ükski vägivalda kogenud naine ei jääks oma muredega üksi.

Heategu pani silmad särama!

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse