Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Baasväljaõppe sõdurioskuste moodul – mugavustsoonist välja! Baasväljaõppe sõdurioskuste moodul – 8. -9. oktoober 2022 sõitsime osade Naiskodukaitse Lääne ringkonna naistega Lihulasse, et läbida sõdurioskuste baasväljaõpe. Samal nädalavahetusel toimus Lihulas ka Sügistorm 2022, kus saime olla osa luurepunktist. Nende kahe päeva jooksul sain kogeda ja tundma õppida vaid väga väikest osa, mida sõdurid teevad - müts maha nende ees! Täname Lihula üksikkompanii kaitseliitlasi ja instruktoreid: Marge, Meelis, Reimo ja Andres! ← Eelmine Naiskodukaitsjad revideerisid Hiiumaal oma nähtamatuid seljakotte Järgmine → Kus see jaht siis lahti läheb ehk kuidas Vormsi jaoskonna naised laskepäeval käisid Baasväljaõppe sõdurioskuste moodul – mugavustsoonist välja!

Baasväljaõppe sõdurioskuste moodul – mugavustsoonist välja!

Sandra Saarniit 12. okt. 2022

8.-9. oktoober 2022 sõitsime osade Naiskodukaitse Lääne ringkonna naistega Lihulasse, et läbida sõdurioskuste baasväljaõpe. Samal nädalavahetusel toimus Lihulas ka Sügistorm 2022, kus saime olla osa luurepunktist.

Baasväljaõppe sõdurioskuste moodul – mugavustsoonist välja!
Orienteerumisrajal. Foto: Diana Saarniit
Baasväljaõppe sõdurioskuste moodul – mugavustsoonist välja!
Orienteerumisrajal. Foto: Diana Saarniit

Päev algas 6.50, kui rivistusime Lihula mõisa ees, et saada esimesed juhised. Pidime kohe sõitma Unimogiga Nehatu karjääri, kus toimusid esimesed tegevused. Saime selgeks käemärgid, liikumisviisid, ohutu relva käsitlemise, laskeasendid ja ülevaate vajalikust varustusest õppustel. Lõunasöögi valmistasime sel päeval ise katelokis.

 

Seejärel tuli sõita tagasi Lihula mõisa, et jätkata klassiruumis teooriatundidega. Enne aga panime üles jaotelgid, mis käis meil üsna kiiresti! Õhtul ootas meid kaks teooriatundi – topograafia- ja sideõpe. Topograafia tunnis saime teada, kuidas koordinaate määrata ja kompassi kasutada. Sideõppes tutvusime sidepidamisvahenditega ning saime teada, kuidas tuleb infot jagada. Hilisõhtu saabus kiiresti – tegime telgiahjudele tule alla, et telgis oleks soojem ja läksime magama.

Pühapäeval oli taas varahommikul äratus. 8.00 pidime oleme Unimogi kastis ja sõitma lasketiiru. Seal saime proovile panna oma laskmisoskused AK4-st ning kordasime eelmisel päeval õpitud sidepidamisvahendeid. Seejärel läksid kolm gruppi eri aegadel orienteeruma. Esmalt tuli määrata enda asukoht ja seejärel leida järgmine punkt etteantud koordinaatide abil. Nii läbisime ilusal sügisesel pühapäeval 7 kilomeetrit kasutades uusi oskusi ja teadmisi. Viimaseks tunniks oli relvaõpe, kus õppisime relva lahti võtma, seda puhastama ja kokku panema. Kaks sisutihedat päeva sai lõpule tunnistuste jagamisega.

 

Ise tunnen, et sai taas enda mugavustsoonist välja astuda ning sain palju uusi kogemusi ja teadmisi. Nende kahe päeva jooksul sain kogeda ja tundma õppida vaid väga väikest osa, mida sõdurid teevad - müts maha nende ees!  

 

Täname Lihula üksikkompanii kaitseliitlasi ja instruktoreid: Marge, Meelis, Reimo ja Andres!

FastLion CMS

Baasväljaõppe sõdurioskuste moodul –

Baasväljaõppe sõdurioskuste moodul –

Orienteerumisrajal Foto: Diana Saarniit Orienteerumisrajal 8.-9. oktoober 2022 sõitsime osade Naiskodukaitse Lääne ringkonna naistega Lihulasse, et läbida sõdurioskuste baasväljaõpe. Samal nädalavahetusel toimus Lihulas ka Sügistorm 2022, kus saime olla osa luurepunktist.

Baasväljaõppe sõdurioskuste moodul – mugavustsoonist välja!

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse