Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Aasta parim naiskodukaitsja Anu Saue Aasta parim naiskodukaitsja Anu Aasta naiskodukaitsja aunimetuse ja rändauhinnaga tunnustati Anu Sauet Naiskodukaitse Lääne ringkonna Hiiumaa jaoskonnast. Loe ka Anu Saue persoonilugu aastast 2012, mil ta valiti Kärda aasta emaks! ← Eelmine Jõulurõõmu 199 Hiiumaa lapsele Järgmine → Metsavendade jälgedes Karukõrve koopasse Aasta parim naiskodukaitsja Anu Saue

Aasta parim naiskodukaitsja Anu Saue

Helja Kaptein, Hiiu Leht 19. veebruaril 2014

Aasta naiskodukaitsja aunimetuse ja rändauhinnaga tunnustati Anu Sauet Naiskodukaitse Lääne ringkonna Hiiumaa jaoskonnast.

Aasta parim naiskodukaitsja Anu Saue
Foto: Helja Kaptein

“Oma nime kuuldes läksid mul jalad nõrgaks,” ütles Anu Saue Hiiu Lehele. “Väärikaid ja tublisid naiskodukaitsjaid on ju palju, seepärast oli see suur üllatus. Nüüd tunnen kohustust veel enam pingutada,” ütles Saue, kes valiti parimaks maakondadest esitatud 15 kandidaadi seast.

 

Anu Saue kuulub naiskodukaitsesse 2005. aastast ja noortejuht on ta 2007. aastast.

 

Väärtuslik kaaslane

 

Lääne ringkonna instruktor Svetlana Mustkivi ütles, et Anu Saue on väärtuslik kaaslane, kes enesekindlalt ja rahulikult täidab võetud ülesandeid. Ta tõi näiteks, kuidas Saue aastaid tagasi läks esimest korda koormusmatkale, mida ta varem polnud läbinud. Nüüdseks on ta koormusmatkadel käinud korduvalt. Ja mullusel kaitseliidu õppusel Orkaan läks Saue koos oma noorte orienteerujatega maastikule luurele. “Siiani polnud suurõppustel noori kaasatud, aga tema läks oma noortega metsa,” ütles Mustkivi. “Ta on kiire taibuga ja julgeb võtta vastutust ning oma teadmiste ja oskustega on ta noortele toeks ja eeskujuks,” kiitis Mustkivi.

 

“Ta on julgustav, aktiivne ja sealjuures alati sõnapidaja, toetav ja abistav,” iseloomustas aasta parimat naiskodukaitsjat Naiskodukaitse Lääne ringkonna aseesinaine Karin Rünkorg. “Anu suudab alati kaaslastesse sisendada positiivset energiat, anda praktilisi oskusi ning teadmisi.”

Aasta parim naiskodukaitsja Anu Saue
Foto: Naiskodukaitse Lääne ringkond

 

Lääne ringkonna esinaine Mare Laide ütles, et kuigi Anu on nii mõnestki liikmest vanem, on ta sportlik ja ettevõtlik. “Tema positiivsus, pealehakkamine ja väsimatu tegutsemine on sütitav. Samuti on hämmastav tema mitmekülgsus – aastaid on ta oma ringkonda esindanud staabiassistentide, sõjalissportlikel ja toitlustuse eriala võistlustel, ta on noortejuht ja Noorte kotkaste malevapealiku abi, jaoskonna juhatuse liige ja spordigrupi juht,” loetles Laide.

 

21. veebruaril tähistab Anu Saue 64. sünnipäeva. Igapäevatööd teeb ta keskkonnaameti Hiiu-Saare-Lääne regiooni veespetsialistina. Anu ja Toivo Sauel on kolm täiskasvanud last ja kolm lapselast.

 

Lisaks aasta naiskodukaitsjale valiti ka aasta kaitseliitlane, kelleks osutus Meelis Tinno Kaitseliidu Alutaguse malevast. Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming andsid 16. veebruaril Tartus Kõrgema sõjakooli aulas parimatele üle rändauhinnad, pidulikus vormis naiskodukaitsja ja kaitseliitlase pronkskujud.

 

Parimaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid olid tervitamas ka kaitseminister Urmas Reinsalu ja kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras.

FastLion CMS

Aasta parim naiskodukaitsja Anu

Aasta parim naiskodukaitsja Anu

Foto: Helja Kaptein “Oma nime kuuldes läksid mul jalad nõrgaks,” ütles Anu Saue Hiiu Lehele “Väärikaid ja tublisid naiskodukaitsjaid on ju palju, seepärast oli see suur üllatus Aasta naiskodukaitsja aunimetuse ja rändauhinnaga tunnustati Anu Sauet Naiskodukaitse Lääne ringkonna Hiiumaa jaoskonnast.

Aasta parim naiskodukaitsja Anu Saue

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse