Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt
25. korda toimunud Naiskodukaitse koormusmatka võitis Rapla ringkonna II võistkond 25 korda toimunud Naiskodukaitse 14. kuni 16. maini toimus Tallinnas ja Harjumaal 25. Naiskodukaitse koormusmatk. Võistlejad pidid täitma erinevaid militaarseid ülesandeid, lisaks füüsilisele võimekusele pandi proovile ka osalejate vaimne vastupidavus ning trotsima pidi vägagi muutlikku ilma. korda Järgmine → Kaheksas Sinilillekampaania on lõppenud 25. korda toimunud Naiskodukaitse koormusmatka võitis Rapla ringkonna II võistkond

25. korda toimunud Naiskodukaitse koormusmatka võitis Rapla ringkonna II võistkond

16. mail 2021

14. kuni 16. maini toimus Tallinnas ja Harjumaal 25. Naiskodukaitse koormusmatk. Võistlejad pidid täitma erinevaid militaarseid ülesandeid, lisaks füüsilisele võimekusele pandi proovile ka osalejate vaimne vastupidavus ning trotsima pidi vägagi muutlikku ilma.

Naiskodukaitsjad koormusmatkal (Foto: Maret Kommer)

Seekordse koormusmatka võidukarika viis koju Rapla ringkonna II võistkond koosseisus Evelyn Gold, Eneli Lõhmus, Maie Käsper ja Aivi Tarvis. Teise koha sai Võrumaa ringkonna võistkond koosseisus Diana Pungar, Kristi Randla, Laura Vill ja Reili Jäädmaa. Kolmandale kohale tuli Tartu ringkonna II võistkond koosseisus Linda Pärn, Marika Zirk, Anneli Soop, Kerli Prants. Võitjatel on võimalus osaleda augustis Saaremaal toimuval Admiral Pitka luurevõistlusel.

Reede õhtul startis rajale 15 võistkonda Naiskodukaitse erinevatest ringkondadest, lisaks null-võistkonnana ka viis kodutütart. Pea kahe ööpäeva jooksul tuli läbida 12 kontrollpunkti ja kaks postkasti, kus ootasid lahendamist erinevaid oskusi ja vastupidavust nõudvad ülesanded - mõne näitena öine laskmine lahingrelvadest, luureülesanne, veeületus, takistusrada, esmaabi andmine jne. Samuti lisas katsumusi muutlik ilm - tunda sai nii päikest, rahet, vihma kui ka äikest. Koormusmatka näol on tegemist on vaimselt ja füüsiliselt raske võistlusega, olid ka mõned katkestajad. Kuigi auhinnati vaid esikolmikusse jõudnud võistkondi, rõhutas Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming lõpurivistusel, et kõik naised on võitjad, kes finishisse jõudsid. “Finishisektoris seistes mul ühel hetkel pisarad jooksid, olin tõeliselt liigutatud nähes, et inimesed on ennast ilmselt mitmeid kordi nende kahe-kolme päeva jooksul ületanud ja tundnud, et nad üldse enam ei jaksa. Kuid siis aru saanud, et tegelikult jaksavad küll,” jagas Tooming võistluse jälgimisel tekkinud emotsioone.

Võistluse korraldaja ja läbiviija oli Naiskodukaitse Tallinna ringkond koostöös Kaitseliidu Tallinna maleva allüksuste, Kodutütarde Tallinna ringkonna, Noorte kotkaste Tallinna maleva ja teiste koostööpartneritega.

Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise kaudu. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 2600 liiget.

I koha saanud Rapla ringkonna II võistkond, vasakult Aivi Tarvis, Eneli Lõhmus, Evelyn Gold ja Maie Käsper. (Foto: Maret Kommer)

FastLion CMS

25 korda toimunud Naiskodukaitse

Naiskodukaitsjad koormusmatkal (Foto: Maret Kommer) Seekordse koormusmatka võidukarika viis koju Rapla ringkonna II võistkond koosseisus Evelyn Gold, Eneli Lõhmus, Maie Käsper ja Aivi Tarvis Teise koha sai Võrumaa ringkonna võistkond koosseisus Diana Pungar, Kristi Randla, Laura Vill ja Reili Jäädmaa 14. kuni 16. maini toimus Tallinnas ja Harjumaal 25. Naiskodukaitse koormusmatk. Võistlejad pidid täitma erinevaid militaarseid ülesandeid, lisaks füüsilisele võimekusele pandi proovile ka osalejate vaimne vastupidavus ning trotsima pidi vägagi muutlikku ilma.